Zatvorenik se drogira, ćelije u haosu * Kod Aca drže pet miliona * DPS pere pare preko lažnih donacija * „Najbolje da me izgoriš i uzmeš pola milijarde“ * U ministarstvu ne znaju broj državljana u inostranstvu * Otpali Tomašević i Vešović * Krše zakon da sakriju pljačku

– Šta je to kombinacija?
– To je narod u kombiju.

Sport - datum: 2019-10-06 BUDUĆNOST U GRADSKOM DERBIJU BOLJA OD PODGORICE
Sa meča pod Goricom Božović pogodio za tri boda
Pred utakmicu protiv Podgorice Budućnost je najavljivala pobjedu i isticala samo da na vrijeme postignemo pogodak i biće sve kako treba. Zaista, prvi dio zacrtanog je ispunjen. Postignut je gol na vrijeme i osvojeni su bodovi. Sve ostalo je za zaborav! Što se tiče Podgorice ona nema za čim da žali, jer protiv i ovakve Budućnosti nije se moglo više.

-U prvom poluvremenu smo mogli da vodimo 3:0, a u finišu i strahovali za pobjedu. Imali smo mnogo situacija da riješimo meč, da bi u posljednjih 15 minuta, ne prvi put, bespotrebno bili nervozni. Ipak, sve se dobro završilo, idemo na pauzu pobjedom i da se dodatno konsolidujemo - rekao je Dejan Mrvaljević, trener Budućnosti.

A krenulo je kako su i priželjkivali. Već u petom minutu Mirković je šutirao i od svega dobio samo korner,uzvratili su potom i igrači Podgorice preko Suzukija koji u završnici nije bio na nivou. Još jedan put, u trinaestom minutu, Podgorica je priprijetila protiv Kordića, ali izostao je rezultat. U petnaestom minutu zabilježili smo šansu Draška Božovića. Šutirao je Mijić,odbranio Aković a Draško Božović iz skoro nemoguće situacije promašio gol. U devetnaestom minutu Budućnost je nešto čeprkala, pokušavala... No Mijić je šutirao preko gola. I onda ono što je domaćinu, ekipi Budućnost, trebalo, Mijić je sa lijeve strane idealno centrirao Draško Božović je bio sam,prihvatio loptu precizno, skoro milimetarski šutirao,pa ni čudesna parada Akovića nije mogla da spriječi pogodak. Mislili smo tada da je to vjetar u leđa izabranicima Branka Brnovića. No, kao da su se akteri zadovoljili značajem i situacijom, spustili su loptu i ambicije, pam ostatak utakmice je protekao u komentara bezvrijednom pažnjom. Ipak, valja pomenuti situaciju koju je imala Podgorica. Vujović je iz sto postotne situacije bio neprecizan. Bilo je to sve vrijedno u prvom poluvremenu, a u nastavku, već u 53. minutu Budućnost je propustila ozbiljnu priliku. Najbolji akter meča Draško Boćžović kao na tacni je uposlio Vujačića ali se ovaj nije najbolje snašao pred golom Akovića. Do kraja gledali smo jalovu igru rivala.

-Igrali smo dosta smušeno do primljenog gola, zatim smo izmjenom uspostavili ravnotežu, na kraju možda mogli i do boda. Nastavljamo borbu, imamo pauzu i spremamo se za meč sa Grbljem - istakao je Vojo Pejović, strateg Podgorice.

Umjesto zaključka: Budućnost može da bude zadovoljna jer je osvojila sva tri boda (ostalo neka ostane trenerima) i ostala na korak od vodeće Sutjeske.

Mitar Radunović

Budućnost - Podgorica 1:0 (1:0))
Stadion: Pod Goricom. Gledalaca: oko 300. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica) -2. Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) - 2, i Dragan Vujović (Cetinje) - 2. Strijelac: Božović u 20. minutu. Žuti kartoni: Vujačić i Milić (Budućnost), Čelebić (Podgorica).

BUDUĆNOST: Dragojević -, Vukčević 1,5, Božović 2 (Raičković -), Mirković 1, Vujačić 1 (Zarubica -), Damjanović 1.5

Mijić 1, Boljević1,5, Milić 1, Terzić 1 (Bakić -), Stoiljković 1.

PODGORICA: Agović 1, Aligrudić 1,5, Čelebić 1, Đajić 1, Vučićević 1 (Vujnović -), Božanović 1, Kordić 1,5, Šćekić 1

Golubović 1, Vujović 1 (Bulatović -), Suzuki 1,5 (Sekulić -).

Igrač utakmice: Draško Božović (Budućnost) - 2.